X
<
logo Fundacja Lagunita studia w usa i anglii Baza Kierunków WydarzeniaStypendium ArdeaMisjaProjektyAktualnościKontakt

Misja

Dlaczego większość polskich uczniów opiera swój rozwój edukacyjny tylko na tym, co oferuje im szkoła? Jest to stan rzeczy, który Fundacja Lagunita chce zmienić w dobie otwartych granic, tanich linii lotniczych i możliwości angażowania się w działalność społeczną na całym świecie.

Dlaczego istniejemy?

Idea stojąca za Lagunitą

Fundatorzy Lagunity to osoby, które rozwijały swoje kariery akademickie i biznesowe, korzystając przy tym z dorobku i możliwości całego świata. Odkryli, że nic nie wzbogaca holistycznego rozwoju osobistego tak jak podróże, zagraniczne studia i działanie społeczne.

Zauważyli również, że to są właśnie te komponenty, których najczęściej brakuje w rozwoju młodych ludzi i których nie wspiera polski system edukacji. Fundacja Lagunity wierzy, że nic nie wpływa tak pozytywnie na rozwój młodzieży jak pokazanie im jak wychodzić poza swoją strefę komfortu i jak korzystać w pełni z możliwości płynących z życia w zglobalizowanym świecie.

Poznaj nasze projekty

Jak działamy?

Najważniejsze zasady przyświecające naszej działalności

Ucz się na całym świecie

Nauka za granicą daje niepowtarzalną możliwość czerpania z dorobku innej kultury i otwiera drzwi na późniejszą karierę na całym świecie. Umożliwia nawiązanie międzynarodowych znajomości, które będą przydatne w późniejszej karierze. Pozwala też na opanowanie obcego języka na zaawansowanym poziomie i uczy tolerancji na ludzi z innych środowisk. W celu propagowania tych wartości Fundacja Lagunita stworzyła Stypendium Ardea, dzięki któremu jedna osoba całkowicie za darmo będzie mogła pojechać na wyjazd na najlepsze uniwersytety w Stanach Zjednoczonych i otrzyma kompleksową pomoc w aplikacji na zagraniczne studia.

Działaj społecznie

Drugim filarem rozwoju młodego człowieka, który propaguje Lagunita jest działalność wolontariacka. Zatrważająco mała liczba Polaków, bo zaledwie 8%, aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. Fundacja Lagunita dąży do zmienienia tego stanu rzeczy. Działalność charytatywna to z pozoru dawanie, ale wierzymy, że to co się da od siebie, wraca potem do nas ze zdwojoną siłą. Dlatego też aktywnie propagujemy działanie na rzecz społeczności lokalnych i całego świata.

Odkrywaj

Fundatorzy Lagunity zwiedzili ponad 100 krajów świata. Nic nie wzbogaciło ich doświadczenia życiowego tak bardzo jak podróże. Tylko w obcym kraju możesz się nauczyć, co to znaczy być w pełni odpowiedzialnym i niezależnym człowiekiem. W trakcie podróży poznasz też ludzi, którzy pokażą ci całkowicie nową perspektywę i udowodnią, że można patrzeć inaczej na świat niż robiłeś to dotychczas. Taki też jest cel wyjazdu, który wygra zwycięzca stypendium Ardea.