X
<
logo Fundacja Lagunita studia w usa i anglii Baza Kierunków WydarzeniaStypendium ArdeaMisjaProjektyAktualnościKontakt

Baza kierunków

Poznaj nietypowe miejsca studiów

Baza kierunków to jeden z flagowych projektów Fundacji Lagunita. Jego celem jest udostępnianie informacji o tym jak wyglądają studia we wszystkich krajach świata tak aby użytkownicy Bazy kierunków mogli zdecydować się na studia na najlepiej dostosowanym do nich i ich potrzeb uniwersytecie na świecie. Fundacja Lagunita wierzy, że przy wyborze najlepszej ścieżki rozwoju edukacyjnego najlepiej jest korzystać z całości globalnych zasobów i nie ma co się ograniczać do studiowania tylko w swoim kraju. Baza kierunków jest narzędziem, które otworzy Ci oczy na nieskończoność możliwości rozwoju.

Dlaczego istniejemy?

Idea stojąca za bazą kierunków

Baza kierunków to miejsce, w którym możesz znaleźć informacje o tym jak wyglądają studia w najodleglejszych krańcach świata. Eksperci edukacyjni i międzynarodowi studenci w naszej kolekcji artykułów dzielą się swoim doświadczeniem i rzetelnie opisują realia zagranicznych studiów. Baza kierunków pomoże Ci podjąć decyzję o tym w jakim kraju powinieneś rozpocząć swoją edukację, tak żeby to było jak najkorzystniejsze dla Twojego rozwoju.

Jeśli identyfikujesz się z ideą Bazy kierunków napisz do nas i podziel się swoją wiedzą o studiach w kraju, w którym się uczysz. Tym samym pomóż innym podjąć decyzję, czy chcieliby studiować w tym kraju co ty.

Gdzie możesz studiować?

W 192 krajach światach

Ucz się w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to największe w Europie skupisko uniwersytetów o światowej sławie. Tutaj znajdują się prestiżowe uniwersytety z grupy tak zwanego złotego trójkąta, tj. Oxford, Cambridge i Uniwersytet Londyński, ale i inne uniwersytety z pierwszej światowej setki. Nic dziwnego więc, że Wielka Brytania to coraz popularniejszy kierunek studiów dla Polaków. Dowiedz się więcej o tym dlaczego tak jest w artykule.

Poznaj studia w Wielkiej Brytanii
Ucz się w Holandii

Jeśli chcesz żyć w najbardziej inkluzywnym społeczeństwie w Europie i jednocześnie uczyć się na światowym poziomie po angielsku to Holandia jest idealnym miejscem do studiów dla Ciebie. Proces oceniania kandydatów na uniwersytety w Holandii wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce. Tutaj liczy się twoja pasja i zaangażowanie w przedmiot a nie tylko oceny i wyniki z matury. W tym artykule możesz dowidzieć się więcej jak wyglądają studia w Holandii.

Poznaj studia w Holandii
Ucz się w Chinach

Uniwersytety kraju środka zajmują coraz wyższe miejsca w światowych rankingach uczelni. Najważniejsze uniwersytety w Chinach już teraz są liczącymi się na świecie ośrodkami akademickimi. Dodatkowo Chiny kuszą swoją wschodnią kulturą i prastarym dorobkiem cywilizacyjnym. Jeśli jesteś miłośnikiem Azji, ale jednocześnie dbasz o poziom swojego rozwoju akademickiego to Chiny mogą okazać się idealnym miejscem do studiowania dla Ciebie.

Poznaj studia w Chinach
Ucz się na Ukrainie

Z roku na rok coraz więcej międzynarodowych studentów wyjeżdża na studia na Ukrainie. Szczególną popularnością wśród Polaków cieszą się studia medyczne w tym rejonie, gdyż przy rekrutacji na Ukrainę często nie brane pod uwagę są wyniki matur, a sukces aplikacji uzależniony jest od rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Medycyna na Ukrainie to szansa na zostanie lekarzem bez konieczności powtarzania matury. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda studiowanie w kraju naszych wschodnich sąsiadów to przeczytaj ten artykuł.

Poznaj studia na Ukrainie
Ucz się w Stanach Zjednoczonych wkrótce

Artykuł jest w trakcie opracowywania i wkrótce zostanie opublikowany.

Ucz się w Kanadzie wkrótce

Artykuł jest w trakcie opracowywania i wkrótce zostanie opublikowany.

Uczysz się za granicą?
Dodaj artykuł do bazy kierunków!