X
<
logo Fundacja Lagunita studia w usa i anglii Baza Kierunków WydarzeniaStypendium ArdeaMisjaProjektyAktualnościKontakt

Wieczorny pokaz filmów, które przypomniały nam, że wciąż jesteśmy dziećmi.

Wczoraj 16.07.2019 wieczorem spotkaliśmy się w Mindspace na Koszykowej 61, by  spędzić resztę wieczoru z Mulan i Cruz Raminez, które nigdy nie zawahały się sięgać po więcej, oraz Toto, który udowadnia, że w życiu przede wszystkim powinniśmy się kierować pasją.

Co nas kształtuje? Dom rodzinny, znajomi, internet, książki, czy filmy, jedno jest pewne-formowanie się naszej osobowości, naszych idei i przyzwyczajeń  przypada na bardzo wczesne dzieciństwo. W wieku 25 lat w zasadzie posiadamy konkretne i ugruntowane podejście do życia.

Nabywamy stałe poglądy życiowe, ale coś tracimy. Wraz z wiekiem następuje zacieranie się poczucia wpływu na świat, możliwości.Dążymy do ustatkowania, z pewną dozą realizmu traktujemy swoje marzenia i z rezerwą podchodzimy do nowych pomysłów. A przecież w dzieciństwie z taką przyjemnością marzyliśmy o karierze prezydenta, treserki tygrysów, tancerza, czy szefowej mafii. Niejednokrotnie chcieliśmy uratować świat przed zagładą, czy ocalić samolot z środka chmury burzowej. Gdzie się podziały te wszystkie marzenia?

Poniżej Toto, bohater filmu "Cinema Paradiso". To tu, w pracowni kinowej Alfredo, w sercu Toto pojawiła się pasja do kinematografii

cinema paradiso studia zagraniczne pokaz filmowy

Dlatego właśnie zorganizowaliśmy dedykowany osobom w wieku 18 pokaz filmów dla dzieci, których głównym motywem jest podążanie za marzeniami. Tak jak Antoine Saint Exupery w Małym Księciu, chcemy pokazać płaskość stawania się dorosłym. Chcemy aby widzowie nigdy nie zapomnieli o  tej dziecięcej, odrobinę szalonej cząstce swojej duszy, która sprawia, że wstajemy rano z łóżka i i wychodzimy z domu. By nie uległa ona stopniowemu zatarciu przez, comiesięczną wypłatę, wyprzedaże w Rossmanie i dropy Supreme.  Skierowaliśmy wydarzenie do 18-latków, które jako osoby dorosłe, próbowały już na pewno wymyślić swój przyszły zawód, zaszufladkować się do konkretnej profesji i wybrać kierunek studiów. Ustatkować się i żyć jak wszyscy. Wynająć mieszkanie blisko uczelni, kupić meble z IKEI, potem zatrudnić się w McKinseyu. W dalszej przyszłości zaadoptować dziewczynkę z Kalkuty, a może zostać pracoholikiem i piąć się po szczeblach kariery. Nie utracili jednak jeszcze tego dziecięcego szaleństwa, umiejętnosci dostrzegania kolorów liści jesienią i dźwięku zdejmowania kapsla z piwa. Jest to prezent od losu, którego nie dostrzegamy dopóki go posiadamy i którego stopniowo się pozbywamy kierując nasze myśli w kierunku standardowych torów kariery. 

Na ekranie wyświetliliśmy trzy filmy: Mulan, Auta 3Cinema Paradiso.  Filmy te z założenia miały budzić refleksję o życiu, w szczególności zaś zachęcać do wychodzenia z ram, do których przyporządkowuje nas społeczeństwo. 

Poniżej, Kuba zapowiada seans filmowy na tle naszego Stypendium Ardea

stypendium ardea pokaz filmowy